Informatyka i Telekomunikacja

Doradztwo logistyczne

Zarządzanie Energią

Ochrona danych osobowych

Optymalizacja zużycia energii

Opis usługi:

Energia elektryczna napędza funkcjonowanie wszystkich firm, bez niej nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie życia w naszych czasach. Co za tym idzie, jej pozyskiwanie jest jednym z głównych wydatków wielu organizacji. Optymalizacja kosztów energii powinna być stałym punktem w ich planie działania.

Najlepszym sposobem na wykorzystanie tego potencjału oszczędnościowego jest odpowiednie dobranie parametrów dystrybucji dla każdego przyłącza energii elektrycznej odbiorcy. W ramach naszych usług oferujemy również dobór grupy taryfowej oraz mocy umownej.

Optymalizacja energetyczna – jak oszczędzamy?

Warto zacząć od analizy aktualnego zużycia. Wynik takiego audytu dostarcza informacji o stałych wydatkach, na które firma musi być gotowa. Optymalizując koszty energii, zwracamy uwagę także na układ pomiarowo-rozliczeniowy. Na jego podstawie możemy lepiej zrozumieć specyfikę użytkowania zasobów energetycznych w danej firmie i obserwować okresy, kiedy zużycie prądu jest największe. Dzięki temu dopasowujemy usługę do indywidualnego zapotrzebowania danej organizacji.

Inne aspekty usprawnienia zużycia energetycznego w firmie

Wybór sprzętu i maszyn adekwatnych do specyfiki i zapotrzebowania przedsiębiorstwa to kolejna ważna kwestia w tym zakresie. Optymalizacja energetyczna często jest utożsamiana z odpowiednią umową z dostawcą, a zapomina się o parametrach sprzętowych. Doświadczeni specjaliści z naszej firmy służą pomocą również w tym obszarze. Dobór właściwego wyposażenia w przedsiębiorstwie, dopasowanego do procesu produkcyjnego, czy ogólnie do specyfiki organizacji może zwiększyć oszczędności i efektywność pracy.

Optymalizacja energetyczna budynków ma dodatkowo aspekt prawny. Każdy budynek oddawany do użytkowania musi posiadać charakterystykę energetyczną, która zawiera wielkość energii niezbędnej do użytkowania budynku. Wykonanie rzetelnej analizy przed kupnem lub sprzedażą budynku może mieć duży wpływ na jego cenę, a także zainteresowanie potencjalnych nabywców. Planując inwestycję w nieruchomości dla przedsiębiorstwa, warto wcześniej przeanalizować dokumentację związaną z zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Z drugiej strony dokonanie optymalizacji energetycznej budynku przed wystawieniem go na sprzedaż, może być dodatkowym atutem w oczach nabywców.

Co zyskujesz?

Zakup energii elektrycznej w niższej cenie

Oferujemy kompleksowe wsparcie w negocjacjach z operatorem. Posiadamy bogate doświadczenie w negocjacjach umowy na zakup energii, analizach w zakresie energii trakcyjnej oraz przygotowaniu dokumentacji przetargowej.

Współpracę z ekspertami

 • Posiadamy właściwe benchmarki i wiemy jak poszczególne składniki kosztowe ceny energii powinny być kształtowane.
 • Mamy doświadczenie w przetwarzaniu i analizie danych dotyczących odczytów energii.
 • Dysponujemy wiedzą jak poszczególne składniki ceny są liczone przez dostawcę i wiemy jak je zmienić.
 • Mamy doświadczenie w interpretacji prawa energetycznego i rozporządzeń.

Optymalizację zużycia energii

 • Skuteczne obniżenie kosztów energii elektrycznej.

 

Przykładowe realizacje:

Optymalizacja kosztów energii – nasze realizacje

Optymalizację kosztów energii wykonywaliśmy m.in. dla takich klientów, jak:

 • Miasto Szczecin
 • Lasy Państwowe
 • Kompania Piwowarska S.A.
 • PKN ORLEN S.A.
 • Agencja Mienia Wojskowego
 • Gmina Dobra

Ponadto od lat współpracujemy z samorządami oraz miejskimi przedsiębiorstwami komunikacyjnymi przy poprawie efektywności transportu. Dbamy o to, by przedstawiane przez nas zalecenia były adekwatne do sytuacji i organizacji. Przy opracowaniu kładziemy nacisk na dopasowanie sposobu wdrożenia Ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. 2018 poz. 317), do możliwości finansowych i planów rozwojowych samorządu i przedsiębiorstwa, uwzględniając przy tym ograniczenia techniczne infrastruktury miasta oraz ukryte koszty wdrożenia pojazdów elektrycznych.

Zapytaj o ofertę:

Michał Sikora

22 537 50 68  Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych dotyczących Audytel S.A.

  Administratorem danych osobowych jest Audytel S.A., ul. ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa, tel. +48 22 5375050, e-mail info@audytel.pl. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@audytel.pl.
  Dane będą przetwarzane w celach udzielenia odpowiedzi na zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora) oraz marketingu produktów własnych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Podanie danych jest warunkiem udzielenia odpowiedzi, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi na pytanie. Dane będą przechowywane do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
  Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.

  linkedin

  Google +

  icon

  Newsletter

  icon

  Zapisz się do newslettera i otrzymuj bezpłatnie artykuły naszych ekspertów.


  linkedin

  Linkedin