Informatyka i Telekomunikacja

Doradztwo logistyczne

Zarządzanie Energią

Ochrona danych osobowych

Doradztwo IT

Opis usługi:

Współcześnie niemal każda firma, nawet jednoosobowa, wykorzystują w swojej działalności technologie informacyjne. Stąd też tak ważne jest cyberbezpieczeństwo. Ochrona danych przedsiębiorstwa, jak i jego klientów, jest o tyle konieczna, że wszelkie wycieki mogą oznaczać ogromne straty finansowe czy wizerunkowe, nie mówiąc o konsekwencjach prawnych.

W celu kontroli bezpieczeństwa danych na firmowym sprzęcie warto wykonać profesjonalny audyt IT. Tego typu kontrola pozwoli sprawdzić siłę zabezpieczeń systemów informatycznych przedsiębiorstwa, a także określić zachowania pracowników w obliczu potencjalnych zagrożeń.

Audyt systemów informatycznych

Jako specjaliści od audytów informatycznych w Warszawie, przeprowadzamy kompleksowe kontrole i testy systemów zabezpieczeń, które są stosowane w danym przedsiębiorstwie. Cykliczność tego procesu jest o tyle ważna, że oprogramowanie i systemy IT ulegają stałym zmianom, a wraz z nimi działalność cyberprzestępców.

Do każdego zlecenia podchodzimy z pełną rzetelnością, wychwytując wszelkie możliwe niedociągnięcia, mogące zagrozić bezpieczeństwu majątku firmy czy też danych zgromadzonych w jej zasobach. Wykonujemy również testy penetracyjne, będące kontrolowanymi atakami, które precyzyjnie pomagają wychwycić wszystkie braki w systemie zabezpieczeń. Każdy audyt kończy się również raportem, przedstawianym wyłącznie klientowi.

Audyt legalności oprogramowania

Wykorzystywanie w firmie legalnego oprogramowania jest absolutną koniecznością. Nie tylko świadczy o rzetelności i uczciwości przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim pomaga uniknąć potencjalnych konsekwencji prawnych. Przypomnijmy, że używanie nielegalnie pozyskanych aplikacji jest surowo karanym przestępstwem.

Nie każdy przedsiębiorca jednak jest świadom tego, czy posiadane przez niego licencje są zgodne z prawem. Dlatego też Audytel oferuje również audyt legalności oprogramowania. Prowadzona przez nas weryfikacja daje możliwość ograniczenia nieświadomie używanych nielegalnych programów, a także uwidacznia potencjalne braki w aplikacjach, które należy uzupełnić.

Zarządzanie usługami IT

Umożliwiamy skorzystanie też z profesjonalnego zarządzania usługami IT, dzięki któremu do systemów informatycznych Państwa firmy zostaną wdrożone rozwiązania umacniające zabezpieczenia, a także usprawniające działanie całej sieci informatycznej przedsiębiorstwa. Decydując się na dłuższą współpracę, można być pewnym stałej aktualizacji zastosowanych procedur.

Co zyskujesz?

Korzyści wynikające ze współpracy z firmą Audytel

Decydując się na współpracę z naszą firmą zyskują Państwo:

  • cenną wiedzę, która pomoże zapewnić przewagę konkurencyjną,
  • większe prawdopodobieństwo sukcesu planowanych zamierzeń biznesowych,
  • dobór odpowiednich rozwiązań do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Przykładowe realizacje:

Możliwość zwiększenia konkurencji na rynku sprzedaży energii elektrycznej w Polsce

Na zlecenie Klienta przygotowaliśmy szczegółową analizę istniejących barier w rozwoju konkurencji na rynku sprzedaży energii elektrycznej. Wskazaliśmy również obszary możliwości zwiększenia konkurencji oraz zaprezentowaliśmy scenariusz rozwoju rynku po zniesieniu istniejących barier.

Scenariusz rozwoju systemu pobierania opłat za korzystanie z autostrad w Polsce

Na zlecenie Centrum Analiz Transportowych i Infrastrukturalnych wykonaliśmy analizę systemów taryfowych poboru opłat za korzystanie z autostrad. Określiliśmy scenariusze wdrożenia różnych systemów poboru opłat autostradowych dla pojazdów osobowych w Polsce, a także zwymiarowaliśmy koszty i korzyści poszczególnych z nich.

Świadczenie obowiązku usługi powszechnej (Universal Service Obligation) na polskim rynku telekomunikacyjnym

Dla Klienta, którym był Urząd Komunikacji Elektronicznej, przeprowadziliśmy analizę prawno-ekonomiczną dotyczącą obowiązku świadczenia usługi powszechnej przez Telekomunikację Polską S.A. (TP) w okresie od 8 maja 2006 r. do 8 maja 2011 r. oraz ocenę zakresu i zasadności wyznaczenia przedsiębiorcy/ów do świadczenia usługi powszechnej w kolejnym okresie.

Zapytaj o ofertę:

Grzegorz Bernatek

22 537 50 57Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych dotyczących Audytel S.A.

Administratorem danych osobowych jest Audytel S.A., ul. ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa, tel. +48 22 5375050, e-mail info@audytel.pl. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@audytel.pl.
Dane będą przetwarzane w celach udzielenia odpowiedzi na zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora) oraz marketingu produktów własnych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Podanie danych jest warunkiem udzielenia odpowiedzi, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi na pytanie. Dane będą przechowywane do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.

linkedin

Google +

icon

Newsletter

icon

Zapisz się do newslettera i otrzymuj bezpłatnie artykuły naszych ekspertów.


linkedin

Linkedin