Informatyka i Telekomunikacja

Doradztwo logistyczne

Zarządzanie Energią

Ochrona danych osobowych

Audyt telekomunikacyjny

Opis usługi:

Audyt telekomunikacyjny, to badanie bezpieczeństwa, funkcjonalności i możliwości zmniejszenia kosztów w następujących obszarach infrastruktury telekomunikacyjnej:

 • usługi operatorskie (telefonii stacjonarnej, komórkowej i transmisji danych),
 • infrastruktura techniczna (centrale abonenckie, urządzenia sieciowe),
 • organizacja wewnętrzna (limity indywidualne, rozliczenia MPK),
 • usługi dodane (serwis sprzętowy, zarządzanie usługami).

Efektem prac są rekomendacje możliwych usprawnień, odpowiednia strategia zarządzania usługami IT oraz określenie długofalowych planów dla dalszego rozwoju tych usług.

Audyt telekomunikacyjny polega na wszechstronnej analizie biznesowo-technicznej całej infrastruktury telekomunikacyjnej, wykorzystywanej przez badane przedsiębiorstwo w swej działalności operacyjnej. Jego celem jest optymalizacja zasobów i obniżenie kosztów związanych z obsługą telekomunikacyjną firmy. Wśród naszych usług znajdziecie również monitoring poprawności naliczania opłat, który również pozwoli na kontrolę kosztów związanych z telekomunikacją.

Co zyskujesz?

Korzyści wynikające z przeprowadzenia audytu telekomunikacyjnego

Decydując się na skorzystanie z usług w zakresie audytu telekomunikacyjnego zyskają Państwo:

 • specjalistyczną ocenę stanu technicznego wykorzystywanego sprzętu,
 • wiarygodny benchmark ponoszonych kosztów względem innych firm o zbliżonej wielkości,
 • przedstawienie potencjału oszczędności generowanych kosztów,
 • nakreślenie zalecanego zakresu optymalizacji wraz z rekomendacją dalszych działań.

Przykładowe realizacje:

Konsolidacja infrastruktury telekomunikacyjnej i usług

Na zlecenie Klienta, będącego jednostką zatrudniającą kilka tysięcy osób w wielu lokalizacjach w całej Polsce, przeprowadziliśmy audyt telekomunikacyjny. Infrastruktura teleinformatyczna Klienta powstawała etapami, w zmieniającej się sytuacji właścicielskiej i budżetowej, co nie sprzyjało racjonalnemu, długoterminowemu planowaniu inwestycji i ograniczało swobodę w zakresie wyboru rozwiązań. Wśród dostawców rozwiązań telefonii stacjonarnej, mobilnej i transmisji danych było łącznie dziesięciu operatorów telekomunikacyjnych. Naszym zadaniem była konsolidacja infrastruktury i usług.

W efekcie naszych prac wprowadzono zmiany w zakresie:

 • centralizacji systemu i likwidacji zbędnych zasobów sprzętowych,
 • konsolidacji usług u mniejszej liczby dostawców wraz z jednoczesną zmianą warunków handlowych,
 • wprowadzenia polityki zwiększającej bezpieczeństwo systemu,
 • wdrożenia nowoczesnych mechanizmów kontroli kosztów.

Zapytaj o ofertę:

Marcin Jastrzębski

22 537 50 62Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną informacji handlowych dotyczących Audytel S.A.

Administratorem danych osobowych jest Audytel S.A., ul. ks. I. Skorupki 5, 00-546 Warszawa, tel. +48 22 5375050, e-mail info@audytel.pl. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można kontaktować się pod adresem iod@audytel.pl.
Dane będą przetwarzane w celach udzielenia odpowiedzi na zapytanie (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora) oraz marketingu produktów własnych (podstawa prawna: prawnie uzasadniony interes administratora). Podanie danych jest warunkiem udzielenia odpowiedzi, a ich niepodanie uniemożliwi udzielenie odpowiedzi na pytanie. Dane będą przechowywane do czasu udzielenia odpowiedzi na przesłane zapytanie.
Każdej osobie przysługuje prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz ich przenoszenia. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Każdej osobie przysługuje prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora, a także sprzeciwu wobec przetwarzania jej danych osobowych na potrzeby marketingu.

linkedin

Google +

icon

Newsletter

icon

Zapisz się do newslettera i otrzymuj bezpłatnie artykuły naszych ekspertów.


linkedin

Linkedin