Informatyka i Telekomunikacja

Doradztwo logistyczne

Zarządzanie Energią

Bezpieczeństwo informacji

Optymalizacja i zarządzanie kosztami zapasów

Opis usługi:

Utrzymanie płynności handlowej firmy w dużej mierze zależy od dostępności towaru zamawianego przez klientów. Przedsiębiorcy w reakcji na wzmożony popyt robią coraz większe zapasy tych produktów, które cieszą się dużą popularnością. Niestety w wielu przypadkach jest to droga donikąd. Składowanie towarów generuje ogromne koszty, w skrajnych przypadkach doprowadzając nawet do zapaści finansowej firmy. Rozwiązaniem problemu jest kompleksowa optymalizacja kosztów zapasów, którą to możemy się zająć.

Optymalizacja kosztów zapasów

Każdy przedsiębiorca wcześniej czy później zaczyna zauważać, że magazynowe towary generują coraz wyższe obciążenia finansowe. Wpływają na to cztery główne czynniki:

  • zamrożenie środków finansowych w magazynowanych produktach,
  • utrzymywanie dodatkowej powierzchni magazynowej,
  • utrzymanie samych zapasów (na przykład zatrudnianie dodatkowych pracowników czy zakup urządzeń magazynowych),
  • ochrona zgromadzonych towarów, w tym na przykład zakup polisy ubezpieczeniowej czy montaż systemów alarmowych.

Odpowiednio przeprowadzona optymalizacja tych kosztów, za którą możemy być odpowiedzialni, z pewnością przyczyni się do znaczącej poprawy płynności finansowej. To niezwykle istotne, dodatkowe środki, które można przeznaczać później na istotne inwestycje.

Zarządzanie zapasami

Kluczową kwestią w takich przypadkach jest nie tyle ograniczenie wielkości zapasu, lecz przede wszystkim odpowiednie podejście do zarządzania nim. Nasza firma, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu i wypracowaniu wielu specjalistycznych metod optymalizacyjnych, może zaproponować wsparcie na najwyższym poziomie. Zawsze przeprowadzamy kompleksowy audyt w firmie i na jego podstawie opracowujemy rozwiązania, które są idealnie dopasowane do charakteru biznesu naszego Klienta.

Korzystając z tych usług, można nie tylko odmrozić część środków finansowych, przeznaczając je na istotne dla rozwoju biznesu inwestycje. Dzięki lepszemu zarządzaniu zapasami, firma funkcjonuje efektywniej i staje się bardziej konkurencyjna. Zapraszamy do kontaktu i do zapoznania się z naszą ofertą.

Co zyskujesz?

Zapytaj o ofertę:

Krzysztof Miziński

600 085 252


linkedin

Google +

icon

Newsletter

icon

Zapisz się do newslettera i otrzymuj bezpłatnie artykuły naszych ekspertów.


linkedin

Linkedin