Puls Biznesu

Puls Biznesu

06.02.2009

Wideokonferencje uderzą w przewoźników lotniczych

(…)

Zdaniem analityka ICT firmy Audytel Łukasza Idriana, technologia ta może znaleźć zastosowanie podczas przeprowadzania posiedzeń zarządów zagranicznych firm – zapewnia oszczędność czasu oraz jest tańsza w porównaniu z podróżą lotniczą.

‚Koszty takich posiedzeń są niewątpliwe mniejsze, jednak popularność takich +spotkań+ w dużej mierze zależy od nastawienia uczestników. Nie wszyscy mogą aprobować taką formę prowadzenia rozmów biznesowych’ – powiedział.

Jego zdaniem usługi video telepresence mogą rozwijać się szybciej w dobie kryzysu. ‚Należy jednak pamiętać, że kryzys jest +mieczem obosiecznym+. Firmy szukające redukcji kosztów raczej niechętnie będą ponosiły dodatkowe inwestycje związane z organizowaniem nowoczesnych, a zatem kosztownych sal oraz ponosiły koszty związane z ich utrzymaniem. Toteż w Polsce wykorzystywane będą częściej tradycyjne videokonferencje. Ewentualnie firmy będą decydowały się na korzystanie z tych usług w trybie dzierżawy sal służących do telepresence’ – powiedział. (…) (Puls Biznesu, 06.02.2009)

linkedin

Google +

icon

Newsletter

icon

Zapisz się do newslettera i otrzymuj bezpłatnie artykuły naszych ekspertów.


linkedin

Linkedin