Gazeta.pl

Gazeta.pl

11.03.2009

Szef Magna NFI o Info-TV-FM: To są nakłady rządu setek milionów złotych

(…) Również dla analityka rynku telekomunikacyjnego Audytel Grzegorza Bernatka, przegrana spółki operatorów sieci komórkowych – Mobile TV – była zaskoczeniem.

‚Nie zamyka ona możliwości uruchomienia w Polsce mobilnej telewizji, choć według niektórych opinii nieco ją komplikuje. Czy jednak Info-TV-FM dogada się z +wielkimi+ operatorami? Przytaczane analogie z powstrzymaniem rozwoju DVB-H w Niemczech są raczej nietrafione, gdyż tam świetnie rozwinęła się zastępczo technologia DVB-T’ – powiedział PAP.

Jego zdaniem operatorzy komórkowi ‚są skazani’ na telewizję mobilną. ‚Operator 3 Italia podaje, że średni przychód z użytkownika (sieci komórkowej – PAP) korzystającego z usług telewizji mobilnej jest 60 proc. większy niż średnia krajowa, głównie ze względu na możliwość sprzedaży dodatkowych pakietów usług. W Europie Zachodniej cena takich usług oscyluje wokół 10 euro w wersji podstawowej. Do tego dochodzą ewentualne opłaty za kanały dodatkowe, np. sport, rozrywkę’ – wyjaśnił Grzegorz Bernatek.

Dodał, że szacunkowy koszt budowy infrastruktury telewizji mobilnej wyniesie ok. 200-300 mln zł. ‚Wydaje się, że zakładane przez INFO-TV-FM zwrot z inwestycji w ciągu 5-7 lat jest niezwykle optymistyczny. W Polsce szacowana cena usługi zaczyna się od 15 zł miesięcznie’ – podkreślił. (…) (Gazeta.pl, 11.03.2009)

linkedin

Google +

icon

Newsletter

icon

Zapisz się do newslettera i otrzymuj bezpłatnie artykuły naszych ekspertów.


linkedin

Linkedin